2016.08.23. 14:47
Abádszalók
Hi!
Megpróbálom akkor pótolni az utóbbi pár hetet, csak, mióta hazaértünk minden nyaralásból, azóta még nem volt időm. Egész vasárnap pakoltam, takarítottam, hétfőn meg este 7-re értünk haza. Melóban meg.... kicsit feltorlódott a meló ebben a két hétben. :)
Szóval, augusztusra jutottam el odáig, hogy ezen a nyáron először végre szabira menjek. Ami persze nem jár együtt pihenéssel, hiszen gyerekeket kell nyaraltatni, de legalább nem kell minden nap hajnalban kelnem, és az is valami. Idén úgy jött ki, hogy a két hetet egyben vettem ki - a szokásos egy hét júliusban, egy hét augusztusban helyett - így 24 órát se voltunk otthon az egyik nyaralás után, és már indultunk is tovább. Idén új helyet fedeztünk fel, azaz a Balcsi helyett elmentünk a Tisza-tóhoz. (Ennek elég egyszerű oka volt: itt sokkal olcsóbb apartmant bérelni. :D ) A képek egyébként már rég fent vannak, úgyhogy azok kapcsán írom meg, hogy milyen programjai voltak a gyerekeknek.
A szállásunk a Kiad-Lak nevű helyen volt, ahol egy nagy területen belül több apartman, ház is kiadó. Nekünk egy teljesen különálló lakrészünk (házrészünk) volt a 'hátsó' kertben, azaz csak mi voltunk akkor ott. Így senkit nem zavartunk, és minket sem zavart senki, és miénk volt az egész kert. :) A strandhoz nem voltunk annyira közel, bár gyalogosan is megközelíthető volt. Ettől függetlenül mi mindig kocsival mentünk, mert a napi 500 forintos parkolási díj nem borított ki az ingyenes strand mellett (gyerekeknek és idegenforgalmi adót fizető felnőtteknek ingyenes - a szálláshely biztosítja a karszalagot belépéshez), és hazafelé úgyis mindig volt valami vásárlás, amit szintén nem cipeltünk volna. Főleg, hogy a közértek is a központ felé voltak, nem a szállásunk irányába (a strandról nézve).
Abádszalók amúgy kellemes hely. Nem nagy, de van strandja, közértje, kajáldái, meg a város szélén a fűbe kihajtott tehenei. :) És közel van minden egyéb látnivalóhoz is, amiket majd alább megírok.
Első három nap még jó időnk volt, és lehetett strandolni. Sőt, amikor a Balatonon és Budapesten már rég eső, hideg, és front volt szerdán, mi még aznap is csak délután 6-kor jöttünk fel a partról, mert hozzánk csak csütörtökre ért oda a front. :) Amúgy megjegyezném, hogy nekem nem tetszett a strand, mert a Balatonnal és a Velencei-tóval ellenben itt köves (kavicsos) a talaj. Ami engem borzasztóan zavar, mert nagyon nyom. Lehet, hogy a túlsúlyom nehezedik a lábamra, és azért; mert a gyerekek sokkal vidámabban közlekedtek nálam, de akkor is rossz és kellemetlen. Amúgy meg teli van vízi növényekkel a tó. Pl. utolsó nap bementünk vízibiciklizni, és ugrálni se lehetett volna a vízbe, mert mindenhol növény volt. Undorító lett volna beleakadni. Szerencsére jó idő sem volt, úgyhogy senki nem is akart volna ugrálni, de alkalmatlan is rá a tó. Tehát, strandolás szempontjából sehol sincs a Balatonhoz, és a Velencei-tóhoz képest. (Viszont kitűnő választás a vízi sportok szerelmeseinek, vagy a horgászoknak.) Ennek ellenére valaki itt vesz nyaralót, mert pl Kincső két osztálytársával is összefutottunk a parton. :) Abádszalókon van nyaralójuk az egyik kislány családjának, a kis barátnője (szintén osztálytárs) meg épp vendégségben volt lent egy hetet náluk. Amúgy az egész nyarat itt szokták tölteni.
Tehát, az első napok délelőtti és délutáni tanulással, kerti játékkal (foci, stb), és strandolással teltek (meg persze evéssel). A parton hihetetlenül drága a kaja, drágább szinte, mint Balatonon. :o Úgyhogy az első napok tapasztalataiból kiindulva inkább a főztem. Csütörtökre pedig megérkezett a rossz idő hozzánk is, és onnantól jöttek az előre kinézett és betervezett egyéb programok. Ennek megfelelően csütörtökön voltunk egy nagyon gagyi (cserébe indokolatlanul drága) dinoparkban, majd a poroszlói Ökocentrumban. Ez utóbbi viszont nagyon jó volt, és nagyon tetszett a gyerekeknek is. 3 emeleten vannak mindenféle (sokszor interaktív) kiállítások, és egyéb látnivalók. A Tropicárium mintájára elkészített víz alatti alagúttól kezdve a nagyítón át megnézhető pókfejig minden volt. Még játszószoba is. 3D mozira is vettünk jegyet, úgyhogy 12 percben megnézhettük a Tisza-tó madarairól készült összeállítást. Maga az építmény amúgy 7 emeletes, úgyhogy fellifteztünk a tetejére is, ami kilátóként funkcionál. (Fent hideg és szél volt.) Miután mindent megnéztünk, ettünk/ittunk sokat a kinti és benti büfében is (kint a meleg kaja van, bent az rágcsák, üdítők, egyéb édességek), megnéztük az Ökocentrumhoz tartozó nagy park egyik felét is. Igazából nem tudtuk eléggé kihasználni a kinti lehetőségeket, egyrészt, mert késő volt, és időnk se lett volna, másrészt borzasztóan hideg, szeles, esős idő volt. Pedig órákat el lehetett volna tölteni még kint is, ha ideálisabbak lettek volna a körülmények. A képeken látszódik a tutajozás, az pl ott volt. De volt sövénylabirintus is, ott nem is csináltam képet. Amúgy a tutajos helyen estem egy akkorát a vizes pallón, hogy még este is sajgott a hátam, ahol ráestem. :/ A gyerekek ügyesebbek voltak, még a vízbe se estek bele, amit nem értek. Bence pl egyik tutajról ugrált át a másikra, úgy közlekedett a víz felett. :o (Nem biztos, hogy tutajnak hívják ezeket hivatalosan, csak én hívom őket így. :) )
Pénteken először megint visszaautóztunk Poroszlóra, mert a Vízi sétányt (és tanösvény) is meg szerettük volna nézni. Ide motorcsónak viszi be az embert, utána pedig lehet pár kilométert gyalogolni a tó közepén a susnyásban, a kiépített pallókon. Van két madárles is rajta (ház), ahol az ott dolgozók távcsövet nyomnak az ember kezébe, és megmutatják, hogy mit érdemes nézni, és mi a neve annak, amit épp néznek. Volt egy kis sziget is asztalokkal, padokkal, pár érdekes szabadidős programmal (pl távolugrás gyerekeknek, és nem a hosszúságot jelzi oldalt távként, hanem rigó, béka, vagy nyúl - azt hiszem ezek voltak - ugrásához állsz-e közelebb. Mármint ugrasz-e akkorát, mint egy béka). Kilátó is volt, meg pár infotábla, úgyhogy összességében tetszett a gyerekeknek. Meg persze a motorcsónakázás is. :) A parton ebédeltünk egyet, utána elautóztunk a következő kikötőbe Tiszafüredre, ahol megvártuk a csónakot, hogy átvigyen minket a Kaladszigetre. A képeken látható, hogy köteleken mászkáltak, meg pallón, meg falat másztak, úgyhogy erről túl sok szót nem is érdemes ejtenem. Órákat voltunk itt, nagyon élvezték, engem pedig megettek a szúnyogok. (Tó közepén lévő fás, árnyas sziget. Képzelheti mindenki...)
Ja, egyik nap voltunk a Kiskörei hallépcsőnél is, csak most nem emlészem, melyik nap. Talán szerda délelőtt. Látványnak nem túl izgi, bár érdekes, és remélem, hogy tényleg hasznos a megléte, mert cserébe ez is (mint minden más) hihetetlen mennyiségű eu-s pénzből készült el. Halat nem láttunk, de egy sétának jó volt.
Szombaton pedig csónakázáson törtük még a fejünket, de végül abból nem lett semmi, mert legalább egy, másfél órás egy túra, azt pedig nem biztos, hogy nyugodtan végigülték volna a gyerekek. :) Úgyhogy, szombaton kora délután haza is értünk, és vasárnap indultunk tovább nyaralni, de ezt majd következő posztban megírom. :)
Pá!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Utolsó kommentek